Panowie do pracy!

paramariboNatalia Sadowska złamała kolejną barierę. Oto oficjalnie od pierwszego kwietnia będzie naszym numerem jeden na liście rankingowej FMJD (lista obok). Aby tego było mało, po kolejnym udanym występie w mistrzostwach Belgii, na trzecim miejscu Ewa Schalley(Minkina). Panowie do pracy!

Nasza arcymistrzyni zanotowała kolejny wspaniały sukces wygrywając klasyfikację kobiet w Paramaribo i zdobywając na dodatek normę MI.
Do Surinamu wybrali się również P.Suchecki i P.Paluch. Autor zdjęcia (P.Suchecki) zdobył swoją pierwszą normę MF.

Turniej w Surinamie po raz kolejny dla mnie pokazał, że nasze sędziowskie standardy są znacznie wyższe.

Program Jana Masselinka po wybraniu systemu „Swiss on Solkoff” domyślnie ustawia jako kryteria Solkoff (pełny!) i dalej Berger.  Ale turniej ogłoszony jako zgodny z przepisami FMJD a  tutaj obowiązuje najpierw tak zwany średni Solkoff (bez skrajnych) a następnie redukowany (bez najsłabszego wyniku, dwóch najsłabszych itd). To można ustawić w programie ale tego nie zrobiono.

W efekcie mamy inne wyniki na stronach internetowych turnieju a inne uwzględnione do klasyfikacji Pucharu Świata.

Faktyczne (wg zasad FMJD) wyniki nie zmieniają zwycięzców. U Pań druga jest jednak  Tanssykużyna a Dumesz trzecia. W klasyfikacji OPEN trzecie miejsce w PŚ zajął Szajbakow a nie Ndjofang. Natalia Sadowska zakończyła turniej na ósmym miejscu.

To pewnie początek protestów, protestów do protestów … Nic nie zmienia jednak faktu, że suma wartościowania jest wynikiem działań matematycznych a nie interpretacji.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.